Penzijní spoření

Nespoléhejte na státní důchod a začněte si šetřit peníze na své stáří

 Co je to penzijní spoření a proč je tak důležité?


Jedná se o skvělý způsob spoření si peněž na vaše staří a nebýt tak závislý pak jenom na státní důchod, který je většinou malý. Na tento účet si vkládáte každý měsíc určitou částku a současně vám na něj přispívá i stát. Dále si můžete zvolit, zda byste chtěli, aby za vás tyto peníze, které máte na účtě banka rozumně investovala a vy jste tak měli peněž ještě více.

 Proč si založit penzijní spoření?

Fajfka

Zajistíte se na stáří

Peníze

Příspěvek od státu a zaměstnavatele

Zmenšení poplatků

Daňové odpočty

 Jak si vybrat nejlepší penzijní spoření?

Stanovte si vaší strategii

Před založením samotného penzijního spoření si stanovte strategii, kterou byste chtěli dodržovat. Dle té si vyberete pak fond, do kterého byste chtěli své peníze investovat. Je dobré se poradit s expertem, který Vám dokáže pomoci, a to buď v bance nebo nezávislého člověka.

Podle typu fondu

Prohlédněte si historii fondů. Prozkoumejte, jak který průměrně vynáší a kterým se v minulosti dařilo či nikoli. Zkrátka si prověřte, komu své peníze vůbec svěřujete a jaké měl výsledky.

Podle typu fondu

Prohlédněte si historii fondů. Prozkoumejte, jak který průměrně vynáší a kterým se v minulosti dařilo či nikoli. Zkrátka si prověřte, komu své peníze vůbec svěřujete a jaké měl výsledky.

Podle vašeho věku

Váš věk hraje velkou roli při výběru penzijního spoření. Je dobré se řídím pravidlem, že čím jste starší, tím je lepší být konzervativnější. Pokud ale zakládáte penzijní spoření vašemu synovi či dceři, klidně můžete jít do riskantnější varianty.

 

Často kladené otázky

Co to je penzijní plán?

Jedná se o dokument, který stanovuje druhy penzí a ostatních dávek penzijního připojištění, podmínky nároku na dávky penzijního připojištění a jejich výplatu apod.

Co znamená zkratka DPS?

Jedná se o zkratku pro doplňkové penzijní spoření.

Lze placení měsíčních příspěvků odložit nebo zrušit?

Ano, lze. Klient může požádat o odklad nebo přerušení placení příspěvků ze závažných důvodů.

 Zjistěte

jaká banka Vám poskytne nejlepší nabídku!