Půjčka

Půjčte si peníze rychle a z pohodlí domova

 

Co je to půjčka?


Půjčka je typ bankovního produktu, kdy věřitel dočasně zapůjčí peníze klientovi s tím, že po určité době klient vrátí peníze zpět. Každá půjčka má svoji dobu splacení, tedy dobu, za kterou klient musí vrátit peníze zpět. Při zažádání si banka ověří vaší bonitu, zkontroluje vaší historii splácení a rozhodne, zda budete půjčku splácet a peníze vám půjčí.

 

Výhody

Spojení

Vysoká konsolidace

Peníze

Velké rozpětí nabízených částek

Fajfka

Nízký úroková sazba a RPSN

 Rozdíl mezi půjčkou a klasickou hypotékou

Terč

1. Účelová půjčka

Musíte doložit použití úvěru. Jsou využívaný na nákup spotřebních věcí (zboží a lužby). Bývá vyplácen bankou bezhotovostně na účet prodejce po předložení faktury klientem.

Otazník

2. Neúčelová půjčka

Banky nechtějí od klienta, aby doložil na co půjčku použije. Proto je zde taky z pravidla vyšší úroková sazba. Částka, kterou si půjčite jde přimo na Váš účet či si ji můžete v hotovosti.

Spojit dohromady

3. Konsolidace a refinancování

Pokud nejste s podmínkami u Vaší stávající banky spokojení, je dobré převést půjčku k jiné bance s lepší nabídkou, tedy refinancovat půjčku. Také je dobré při větším počtu půjček zvážit konsolidaci.

 Rozdíl mezi půjčkou a klasickou hypotékou

Půjčka

– Zajištěna zástavním právem na nemovitost
– Spíše vysoká částka na delší dobu
– Většinou slouží na koupi domu či bytu

Hypotéka

– Ničím při ní neručím
– Spíše menší částka na delší dobu
– Mohu ji použít, na co chci

 

Často kladené otázky

Co je to životní minimum?

Je to minimální společensky uznaná hranice finančních prostředků k zajištění výživy a ostatních základních životních potřeb. Skládá se z nákladů na zajištění osobních potřeb a společných nákladů domácnosti.

Co znamená splátkový kalendář?

Je to časový plán postupného splácení půjčky či jiného peněžního dluhu s uvedením přesné výše a data splatnosti jednotlivých splátek.

Co znamená, když se řekne cena půjčky?

Znamená to celkovou částku, kterou klient zaplatí za půjčené peníze za celou dobu trvání půjčky. Zahrnuje zaplacené úroky a veškeré poplatky, které s půjčkou souvisí.

 Zjistěte

jaká banka Vám poskytne nejlepší nabídku!